Jdi na obsah Jdi na menu
 

Průběh letu

Závěsný kluzák Aeros Target 21 je speciálně vyroben pro tandemové lety. Je sestrojen a seřízen tak, aby byla zajištěna maximální bezpečnost při startu, letu a přistání. Tento kluzák je vybaven kolečky na třech bodech (podvozek kluzáku), ze kterých se startuje, a na která se přistává, takže není nutný žádný běh.

Budete v rukou profesionálního tandemového pilota, který Vám umožní let s maximálním zážitkem.

Tandem pilot a pasažér jsou upnuti do postrojů, zavěšeni ke kluzáku a v letové poloze jsou pomocí vlekacího zařízení vytaženi do výšky cca 400 až 500 metrů nad zem během několika minut.

Na rozdíl od startů z kopce, kde let probíhá jen dolů, zde si užijete stoupání 4-5m/sek.až do výše cca 400m nad zemí.

Poté nastane čas k odpoutání od vlekacího zařízení a začíná ten pravý volný let po obloze, při kterém se Vám naskytne neopakovatelný pohled na krajinu. Tandem pilot Vám umožní si vyzkoušet i ovládání rogala.

Po několika minutách letu, nastává přistávací manévr v místě startu na kolečka rogala.

Standardní doba letu je 7-10 minut nebo i déle v závislosti na počasí a domluvě s tandem pilotem. Pilot tandemového rogala má právo let zkrátit či úplně zrušit po vyhodnocení momentální meteosituace. Maximální váha pasažéra je 100 kg.

Nejlepší podmínky pro klidné lety jsou ráno a večer, kdy je minimalizován výskyt stoupavých proudů a turbulencí (lze upravit po dohodě s pilotem).

Po domluvě lze Váš zážitek zaznamenat akční kamerou v HD kvalitě, kterou máme k dispozici. Je možné použít i Vaši akční kamerou.

 

Rubriky

Tandem v akci...

Příspěvků: 0

Technické parametry kluzáku

Příspěvků: 0